Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
mert@almiralaser.com.tr 0 212 438 16 26 - 0553 249 20 08
  • English Language
  • Türkçe Dil
LiveZilla Live Chat Software

Önce is güvenliği ve insan sağlığı

Proje Detayları

Merhabalar Değerli Ziyaretçilerimiz,

Nitro Lazer AR-GE çalışmalarında iş güvenliği ve insan sağlığı ön plandadır.

1)Yaptığımız çalışmalarda acil bir durumda acil stop düğmeleri en kolay ulaşabileceğiniz bölmelerde bulunmaktadır.


2) Lazer çıkış ve yansıtıcı aynaların  arasına bir cisim girmesi durumunda oluşturduğumuz güvenlik gözü sayesinde makinelerimiz otomatik olarak lazer atışını durduracak lazer çıkışı ve yansıtıcı aynaların arasına giren çizme zarar vermeyecektir. Düşünsenize farkında olmadan iki yansıtıcı ayna arasına elinizin girdiğini ? Normal şartlarda eliniz yanacaktır tüp gücüne göre eliniz zarar görecektir ancak güvenlik gözleri sayesinde eliniz zarar görmeyecektir. 

3) Co2 Lazer cnc makinesi kullananlar bilir ki en büyük sıkıntı bu makinelerin kesim , kazıma yaparken havanın  kesilmesi durumunda kesilen veya kazıma yapılan parça alev alacaktır bu durum parçanızın zayiat vermesine , lensinizin kırılmasına, aynalarınızın kirlenmesine hatta havanın kesildiğini fark edilmemesi durumunda yangına yol açacaktır. Nitro lazer yaptığı makinelerde bu duruma da çözüm getirmiştir. Nitro lazer co2 lazer makinelerinde sensörler sayesinde basınç düşmesi , havanın yeterli gelmemesi veya havanın kesilmesi durumunda lazer makinemiz çalışmayı durduracak acil durum ışıkları veya işaretleri ile sizleri bilgilendirecektir. 

4) Bildiğimiz üzere co2 lazer makinelerinde dumanı emmek için salgongoz kullanılmaktadır. Bu salyongozların ömrünün çok uzun olduğu söylenemez ve çabuk tıkanmalar olmakla birlikte yaptığınız kesim kazıma işleminize göre yetersiz kalmaktadır. Bu durumda co2 lazer operatörünün sağlığını ciddi tehlikeye sokmaktadır. 

Ne gibi sağlık probleri yaşayabilirsiniz kısaca maddeleyelim ;

a) Astım hastalığı
b) Damar tıkanıklığı
c) kanser hastalıklarına yol açma 
d) ÖLÜM 

Nitro lazer abartmış ya diyebilirsiniz ancak sizlere bir müşterimizde çektiğimiz fotoğraf ile durumu anlatmaya çalışalım.

RESİM YAKINDA EKLENECEKTİR....

 İş güvenliği ve insan sağlığı için oluşabilecek her türlü önlemi almakla birlikte sürekli olarak çalışmalarını devam ettirmekte ve geliştirmektedir. Makinelerimizde salyongoz emici kullanılmamış olup ,  filtreli , emiş kuvveti yüksek emici sistemi kullanılmış olup makine dışına duman çıkartmamaktadır. 


Yaptığımız çalışmalar sizler içindir. 2015 Yılında nitro lazer makineleri ile piyasaya girmeyi hedef haline getirmiş durumdayız.

Önce is güvenliği ve insan sağlığı

Diğer Projelerimiz