Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
mert@almiralaser.com.tr 0 212 438 16 26 - 0553 249 20 08
  • English Language
  • Türkçe Dil
LiveZilla Live Chat Software

Bilgi Bankası

Merhabalar Değerli Ziyaretcilerimiz,

Co2 lazer makinelerinde titreme sorunun bir kaç sebebi vardır ancak bizim çoğunlukla karşılaştığımız sebep ise lesn`dir.

  • Kafadaki lens iyi sıkılmadı ve kesim yaparken oynuyor ise kesiminizde veya kazıma işlemlerinizde titreme yapacaktır.Lazer makinenizin lensini kontrol ettiniz lensinizde sorun yok ise;

  • Lazer Makinenizin "X" ve "Y" Eksenlerini Konrol ediniz. Ray araba veya bilyalı araba hareket mekanizmasında toz , pislik sıkışmış olabilir ve bu yüzden kesimiznizde titremeye sebep veriyor olabilir. "X" ve "Y" eksenlerinin sürekli olarak temiz kalması eksenlerin ömrü için çok önemlidir. Sorun bu da değil ise;

  • Bu durum çok nadir raslanmaktadır ancak buda bir etkendir sonuç itibari ile.Lazer makinenizin kasası hafif ise eksenler hareket ettiğinde makinayı sallayacak ve kesim veya kazımanızda titreme yapacaktır. Sorunuz bu ise co2 lazer makinenizin çalışma hızını düşürün sorun halen devam ediyorsa lütfen teknik servis için bizlerle iletişime geçiniz.

Merhabalar Değerli Ziyaretcilerimiz ;

Lazer Makinelerinde ki Chiller suları 10 günde bir değiştirilmesi gerekmektedir. Sebebi ise sürekli olarak su devirdaim yapmaktadır. Bu devirdaim su içersinde yosun oluşumuna sepep olmakta ve lazer tüplerinizin ısınmasına,tüplerinizin ömrünü azaltmaya, tüplerinizin arıza yapmasına sebeptir. Bu yüzden bizler 10 günde bir Chiller suyun değiştirilmesini öneriyoruz.

Merhabalar Değerli Ziyaretcilerimiz,

Bir çok müşterilerimizde bu hatayı yaptıklarını görüyoruz. Chillerin içersine kışın antifiriz,toz kalgon eklediklerini gördük. Değerli kullanıcılarımız chiller içersine eklediğiniz su haricinde farklı bir madde ilave ettiğinizde kesim veya kazıma kalitenizde düşüş fark edeceksiniz. Tüplerinizde arızalar çoğalacaktır. Lütfen chiller su haricinde hiç bir şey ilave etmeyiniz. 

Su Sogutma Sistemi ( Chiller Cw-3000 / Cw 5000 / Cw 5200 / Cw 6000 ) Temizliği ve Bakımı

Cam Tüplü Makinelerimizde Tüplerimiz Su Sogutmalı Olarak Çalışmaktadır . Ve Tüpümüzün Verimli ve Uzun Ömürlü Olması İçin Chillerimizin Soğutma Derecesinin Tüpümüze Uygun Bi Şekilde Soğutma Yapması Gerekmektedir .
Bunları Nasıl Yapabilirim ? 
Su Ünitemizin Derecesi Minimum ; 16 °C – Maximum ; 24°C - 26°C Olmalıdır.
Su Ünitimizin Suyunu Haftalık Değiştirmeliyiz. Bu İşlemi Saf Su veya Temiz İçme Suyu ile Yapmalıyız.  Bu İşlemi Özellikle Her Kış Aylarında Daha Sık Yapmalıyız.
Bu İşlemleri Yaptıktan Sonra Su Giriş Ve Çıkış Hortumlarımızın Kontrolünü Yaptıktan Sonra Makinemize Start Verebiliriz.
Bunları Yaparken Makinemizin Diğer Parçaları Üzerindeki Bakımlarıda Yapalım .

*İlk öncelikle Lazer kesim makinesini almaya karar verdiğiniz firmadan test çalışmaları yapmak istediğinizi belirtin ve randevu alınız.
*Yapacağınız işe göre yanınızda malzemenizi getiriniz. Örnek verecek olursak sizler deri kesimi yapacaksanız deri , mdf kesimi veya kazıma yaptıracaksanız Mdf yapacağınız işe göre malzemenizi yanınızda bulundurun .
*Yapacağınız işe göre desen , en , boy gibi çizim dosyanınız dxf olarak yanınızda bulundurunuz.

Neden Bunları istedik ve Nelere Dikkat edeceğiz.

1) Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ile firmayı ziyaret ediniz.
2) Her gittiğiniz firmada aynı denesi veya aynı çizimi veriniz. Yapılan işi takip ediniz. Verilen değeri , işlemin bitiş süresi ve kalitesini.
3) Lazer kesim Makinenin Çalışma Alanı Ebatı , Kesim Gücü , Yan Ürünleri , Menşeyi , Firmanın Faliyet Süresi , ve Alıcagınız Makinenin Yedek Parça Destegi ile En önemlisi Servis Garantisi Ve Garanti Bitiminden Sonraki Desteği Nedir Ne Derecedir .
4) Bunları Bütün Firmalarda Gerçekleştirdikten Sonra Notlarınızı Kontrol Edip Her Firmanın Kestiği Ürün , Kesim Süresi ve Aldıgnız notları inceleyelim Burada Dikkat Etmemiz Gereken Hangi Makine Nekadar Sürede Kesmiş ?
5) Makine çalışırken kesim veya kazıma yapılan malzemede titreme yapmış mı ?
6) Kaydırma Yapmış mı ?
7) Yuvarlak Kesimlerde (oval) Elips tam olarak yapmış mı ?
8) Yakma Yapmış mı ?
9) Açılı Kesim yapmış mı ? 
10) Çapaklı kesim yapmış mı ?

Bu bilgileri test yaptığınız firmalar arasında karşılaştırma yaptıktan sonra en doğru kararı vereceğiniz ümit ediyoruz. 

Sizlere ufak bir tavsiye cinden gelen makinelerin maliyetleri çok uygundur ama arkasında duran bir firma duymadık. Satış sonrası teknik destek çok önemlidir.  Bu yüzden yerli üretim tercih etmeniz bizler için tavsiyedir.